تماس با کلینیک هارد دیسک
تازه های سایت


بازیابی اطلاعات-ریکاوری اطلاعات

Information Retrieral

بازیابی اطلاعات دانش تخصصی و تکنولوژی نوین است که منجر به استخراج داده ها، اطلاعات و فایل های می شود. این اطلاعات می تواند؛ اطلاعات یک هارد اینترنال/اکسترنال خانگی باشد و یا در سرورهای بزرگ و قدرتمند سازمانی و سرورهای بانک اطلاعاتی که ذخیره سازی داده ها در آن بسیار مهم و اساسی است. در فعالیت های سازمانی، ذخیره سازی اطلاعات یکی از رکن های مهم و کلیدی است. حال اگر خللی در این ذخیره سازی به وجود آید و یا اطلاعات از دست برود؛ می تواند صدمات جبران ناپذیری را به سازمان وارد سازد. یکی از روش های مدیریت بحران در این شرایط، استفاده از نسخه های پشتیبان Backup است. اما پشتیبان گیری از اطلاعات باید به طور مکرر و در بازه های زمانی مشخصی باشد. فایل های پشتیبان در مواقع لزوم بسیار موثراند. اما تاخیر و سهل انگاری در تهیه ی آنها نباید منجر به خسارات شود. از این رو با بازیابی اطلاعات می توان از این شرایط بحرانی به آسانی عبور کرد و از خساراتی که از دست دادن اطلاعات به دنبال دارد؛ جلوگیری کرد.

مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات کلینیک هارد دیسک با رعایت استانداردها و بهره گیری از ابزار و تجهیزات پیشرفته ی بازیابی اطلاعات و همچنین دارا بودن کادری مجرب در این زمینه میتواند به صورت تخصصی تمام نیازهای بازیابی اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری مشتریان گرامی را  برطرف نماید.

 

بازیابی اطلاعات

 

از دست رفتن اطلاعات به صورت ناخواسته و اتفاقی مثل پاک کردن های اشتباهی، فرمت شدن، پارتیشن بندی نادرست، نصب ویندوز و فرمت شدن هارد دیسک، ویروسی شدن اطلاعات یا در اثر خراب شدن هارد دیسک، یک اتفاق ناگوار است که در بیشتر موارد هیچ بک آپی از اطلاعات در دسترس نیست. در نتیجه نیاز به بازگردانی و بازیابی اطلاعات داریم. بازیابی اطلاعات هارد دیسک کاری تخصصی و نیاز به دانش فنی دارد که به سادگی و از طریق نرم افزارهای موجود در بازار امکان پذیر نخواهد بود. دستکاری کردن هارد، آزمون و سنجش برای بازیابی تنها منجر به آسیب رسانی به هارد می گردد. از این رو در صورتی که به هر علتی اطلاعات هارد از بین رفت؛ بلافاصله با مخصصین در این حوزه تماس حاصل کرده و کار را به کاردان بسپارید.

با پیشرفت تکنولوژی دیگر جایی برای افسوس خوردن به دلیل از دست دادن اطلاعات و پاک شدن فایل ها و داکیومنت ها باقی نمی ماند و می توان آنها را بازگردانی کرد. تخصص ما در بازگردانی اطلاعات انواع هارد دیسک های خانگی و هارد دیسک سرور، نوت بوک ها و لپتاپ ها، هارد های اکسترنال، سرورهای مجازی و همچنین بازیابی اطلاعات حافظه های گوشی های هوشمند و موبایل ها و دوربین ها است.

فعالیتهای کلینیک بازیابي اطلاعات از جمله بازیابی اطلاعات سرور و سایر سرویسهای ریکاوری اطلاعات بصورت تخصصی به هشت گروه ذیل تقسیم میگردد که با کلیک بر روی هر یک از این گروهها میتوانید اطلاعاتی جامع از نحوه فعالیت کلینیک بازیابی اطلاعات درحوزه تخصصی مربوطه کسب نمایید.

 

 

1

بازیابی اطلاعات هارد دیسک

بازیابی اطلاعات هارد دیسک

هارد دیسک میتواند طیف گسترده ای از اطلاعات را در خود نگهداری کند. این اطلاعات میتواند شخصی، کاری، تحصیلی و... باشد.با خرابی هارد دبسک دسترسی به اطلاعات امکانپذیر نخواهد بود و تنها راه بازیابی اطلاعات هارددیسک آسیب دیده داشتن تجهیزات و دانش بروز بازیابی اطلاعات است.کلینیک هارد دیسک با دارا بودن بخش تخصصی و ابزارهای بروز میتواند در کوتاهترین زمان اطلاعات را بازیابی نماید. همچنین کلینیک هارد دیسک در مشکلات نرم افزاری مانند fdisk , format , delete و خرابی فایها و پارتیشن توسط ویروس نیز ارائه دهنده خدمات قوی بازیابی اطلاعات میباشد.

بخش ریکاوری هارد دیسک

2

بازیابی اطلاعات سرور

بازیابی اطلاعات سرور

زمانی که Raid یا هارد دیسکهای یک سرور آسیب می بینند و باعث از کار افتادن Server میشوند، این اتفاق میتواند شروع یک کابوس برای آن مجموعه باشد.کلینیک هارد دیسک کاملا با حساسیت اطلاعات موجود در یک سرور آشنایی دارد.لذا برای ریکاوری اطلاعات از سرورها یک بخش جداگانه ایجاد گردید تا با بهره گیری از تجهیزات حرفه ای بازیابی اطلاعات در کمترین زمان اطلاعات از سرورها بازیابی گردد

بخش ریکاوری سرور و Raid

3

بازیابی اطلاعات NAS

بازیابی اطلاعات NAS

(NAS (Network Attached Storage و (SAN (Storage Area Network از تجهیزات پیشرفته ذخیره سازی اطلاعات می باشند که امکان ذخیره و خواندن اطلاعات در شبکه را فراهم میسازند.بنا به نوع سیستم عامل و نحوه چینش هاردهای این قطعات بازیابی اطلاعات آنها نیاز به تجهیزات و تکنولوژی خاصی دارد که این امکان در کلینیک هارد دیسک فراهم گردیده.

بخش ریکاوری NAS

4

بازیابی اطلاعات هارد external

بازیابی اطلاعات هاردهای اکسترنال

بسیاری گمان میکنند که ساختار هارددیسک اکسترنال تفاوتی اساسی با هارددیسکهای داخلی دارد و در مقابل ضربه و شوک مکانیکی و الکتریکی مقاوم هستند.اما این دوتفاوتی ندارند وهاردهای اکسترنال به همان اندازه آسیب پذیرند. در کلینیک بازیابی اطلاعات مشکلاتی همچون عدم شناسایی ،عدم دسترسی به پارتیشن و اطلاعات ، پیغام فرمت ،کم شدن سرعت و... بسادگی قابل یازیابی است.

بخش ریکاوری هارد اکسترنال

5

بازیابی اطلاعات هارد notebook

بازیابی اطلاعات نوت بوک و انواع تبلت

بازیابی اطلاعات کامپیوترهای همراه بخش مهمی درکلینیک هارددیسک میباشد.آسیبهای سخت افزاریی مانند ضربه وریختن مایعات و شوکهای الکتریکی باعث عدم شناخت هارد دیسکهای LAPTOP و TABLET میشوند.ازمشکلات نرم افزاری میتوان به اشتباهات در هنگام نصب و ریکاوری مجدد ویندوز و پاک شدن پارتیشنها ،خرابی فایل سیستم ونمایش پیغام فرمت و حذف فایل و پارتیشن اشاره نمود

بخش ریکاوری لپ تاپ

6

بازیابی اطلاعات  database

بازیابی اطلاعات از بانکهای اطلاعاتی

با آسیب دیدن هارددیسکها یا Raid Array دیتابیسی که روی آنها قراردارند نیز دچارمشکل میشوند.از مشکلات دیگر پایگاه داده میتوان به فقل شدن (locked)، خرابی ساختار (suspect) ،شناخته نشدن دیتابیس و فایلهای پشتیبان و جداول آسیب دیده اشاره کرد.یکی از خدمات تخصصی این مرکز بازیابی و بازسازی دیتابیسهایی مانند: MSSQL ،MYSQL ،All Oracle Database ،Access،Email Database

بخش ریکاوری دیتابیس

7

بازیابی اطلاعات  vmware

بازیابی اطلاعات از سرورهای مجازی (VMWARE)

استفاده از سرورهای مجازی در سازمانها و شرکتها بسیار رایج شده است.با بوجود آمدن نقص بر روی سرور اصلی تمامی این سرویسها از دسترس خارج میشوند.یا ممکن است با تخریب فایل اصلی ،سرورهای مجازی دچار مشکل شوند و اطلاعات در دسترس نباشند.کلینیک هارد دیسک در ضمینه بازیابی اطلاعات از انواع مختلف سرورهای مجاری ESXI BASE و WINDOWS BASE در خدمت مشتریان محترم میباشد

بخش ریکاوری VMWARE

8

بازیابی اطلاعات  فلش مموری

بازیابی اطلاعات کارتهای حافظه ، دوربین و موبایل

معمولا اطلاعات داخل یک موبایل و دوربین و یا USB FLASH از شخصی ترین اطلاعات می باشد که یادآور خاطراتی دست نیافتنی نیز است. لذا بازیابی این اطلاعات حساسیت خاصی بهمراه دارد. بدلیل ذخیره اطلاعات در قطعات الکترونیکی در این دستگاه ها نوع ابزارهای بازیابی اطلاعات خاصی نیاز است که مجموعه کلینیک هارد دیسک این تجهیزات را نیز جهت بازیابی اطلاعات این قطعات دارا می باشد.

بخش ریکاوری مموری و دوربین