سوالات متداول ( سوالات عمومی بازیابی اطلاعات )

کلمه کلیدی :
کد امنیتی :
1 - من یک laptop مدل sony با هارد 120 دارم که قبلا 3 پارتیشن با فایل سیستم NTFS داشته. با استفاده از DVD خود لپ تاپ مجدد ویندوز نصب کرده ام. بعد از اتمام کار کل هارد من تبدیل به یک پارتیشن شده است .آیا اطلاعات قابل بازیابی است؟ من از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات نیز استفاده کردم , اما این نرم افزار نتوانست اطلاعات laptop را بازیابی کند.

بله . اطلاعات هارد دیسک لپ تاپ شما با اسامی قبل و بصورت کامل قابل بازیابی است.

2 - هارددیسک من maxtor 160 GB است وقبلا یک پارتیشن 40GB برای درایو C و چهار پارتیشن 30GB داشته. هارد دیسک را پارتیسنبندی و مجددا windows نصب کرده ام. ظرفیت پارتیشنهای جدید 40GB می باشد. اطلاعات درایو D و E قبل مورد نیاز است. آیا امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد؟ ضمنا فایل سیستم قبلی 32 بوده که در حال حاضر NTFS میباشد.

بله .با توجه با اینکه ویندوز نصب شده روی درایو C هارددیسک است ، بنابراین اطلاعات هارددیسک شما بصورت کامل قابل بازیابی میباشد.

3 - هارد من SEAGATE 80 GB است. کامپوتر در حال کار بوده که ناگهان هنگ کرد. بعد از روشن کردن سیستم ، هارد دیسک 33GB شناخته میشود. هارد دیسک 4 پارتیشن 20GB دارد و اطلاعات درایو آخر را احتیاج دارم. آیا شما توانایی بازیابی اطلاعات پارتیشنهای این هارد دیسک را دارید و آیا هارد من بعد از بازیابی قابل استفاده می باشد؟

بله .اطلاعات و پارتیشنهای این هارد دیسک قابل بازیابی است . بعد از بازیابی هارد دیسک شما نیز قابل استفاده خواهد بود.

4 - من در حال نصب ویندوز بودم که ناگهان سیستم هنگ کرده. هارد دیسک سیستم 320GB و مدل WESTERN DIGITAL است.بعد از RESET کردن سیستم و BOOT کردن سیستم با CD ویندوز تمام پارتیشنهای هارد از بین رفته . آیا شما امکان بازیابی اطلاعات را دارید ؟ آیا اطلاعات با اسامی قبلی خود قابل بازیابی است؟

اطلاعات شما با اسامی قبلی خود قابل بازیابی است.

5 - من یک هارد دیسک STM31000340AS دارم که ظرفیت آن یک ترابایت است. بدون هیچ اتفاقی دیگر هارد دیسک شناسایی نمیشود . هارد را برای گارانتی بردم گفتند برای بازیابی اطلاعات نمیتواتتد کاری انجام بدهند و این مدل هاردها بصورت کلی چنین مشکلی دارند. من کار کپچر و منتاژ فیلم انجام میدهم و به اطلاعاتم نیاز دارم. شما امکان بازیابی اطلاعات این هارد دیسکها را دارید؟ آیا هارد من از در صورت بازیابی از گارانتی خارج میشود؟

هاردهای سری ST31000340AS و STM31000340AS و STM3500320AS  بعد از مدتی کار کردن شناسایی نمیشوند. ما تجهیزات بازیابی کامل این هارد دیسکها را داریم و میتوانیم اطلاعات را بصورت کامل بازیابی کنیم. هارد شما در شرایط گارانتی باقی میماند.

6 - پاور دستگاه من به دلیل 2 فاز شدن برق ورودی سوخته و باعث شده تمام قطعات کامپیوتر من بسوزد. هارد من مدل STM3500320AS است که آن نیز سوخته و در حال حاضر وقتی هارد دیسک را به پاور وصل میکنم باعث خاموش شدن پاور میشود.آیا این هارددیسک قابل تعمیر است و اطلاعات داخل آن را شما می توانید بازیابی کنید؟

هارددیسک شما قابل بازیابی است. لطفا برای اینکه صدمه بیشتری به هارد وارد نشود از وصل کردن آن به پاور خودداری کنید. هارد شما بعد از بازیابی تعمیر خواهد شد.

7 - من یک هارد دیسک maxtor 120 GB دارم که ناگهان کامپیوتر هنگ کرد و بعد از RESET کردن سیستم هارد قابل شناسایی نبوده. بعد از خارج کردن هارد از کیس مشاهده کردم که قطعاتی روی برد کنترولر هارد دیسک بصورت کامل سوخته و باعث سیاه شدن و دوده گرفتن سطح برد هارد دیسک گردیده. من احتیاج به اطلاعات داخل هارد دیسک دارم. آیا شما امکان بازیابی اطلاعات هارد دیسک من را دارید؟

بله . اطلاعات شما قابل بازیابی است. فقط هارد دیسک خود را به پاور وصل نکتید. چون امکان صدمه بیشتر وجود دارد.

8 - من یکی از پارتیشنهای هاردم را فرمت کرده ام. آیا شما میتوانید تمام فایلهای من را با اسامی قبل بازیابی کنید؟ از نرم افزارهای ریکاوری استفاده کرده ام ام فایلهای من با اسامی قبل بازیابی نشده. ( من چیزی روی پارتیشن فرمت شده کپی نکرده ام )

اطلاعات شما با اسامی سابق قابل بازیابی می باشد.

9 - من در حال نصب ویندوز بودم . در هنگام نصب درایو C را انتخاب کردم اما بعد از نصب ویندوز متوجه شدم که تمام اطلاعات درایو D من از بین رفته و ویندوز روی آن درایو نصب شده است.آیا اطلاعات آن درایو قابل بازیابی است؟ ( فایلهای مورد نظر من عکس است که با فرمت JPG ذخیره شده بود).

بله. آن قسمت از پارتیشن شما که فایلهای ویندوز روی آنها ریخته نشده قابل بازیابی میباشد.

10 - هارد من برای عکاسی است و اکثر اطلاعات با فورمت jpg و psd می باشد. پارتیشنهای این هارد دیسک پاک شده . برای بازیابی به یکی از مراکز مراجعه کردم اما آنها نتوانستند فایلهای من را با اسامی قبل ریکاوری کنند و اکثر فایلها بصورت کوچک نمایش داده میشود. اطلاعات بازیابی شده را در یک هارد جدید به من تحویل داده اند و هیچ فایلی روی هارد صدمه دیده کپی نشده. شما می توانید عکسها را کامل و با اسامی قبل بازیابی کنید؟

اطلاعات شما قابل بازیابی است. اگر اطلاعاتی روی هارد شما کپی نشده باشد عکسها با همان پوشها و اسامی قبل بازیابی خواهد شد.

11 - من یک هارد دیسک WESTERN DIGITAL 500 GB دارم که کل آن را یک پارتیشن کرده بودم. کار من تدوین فیلم است.در هنگام کار سیستم ناگهان ریست شد و بعد از بالا آمدن مجدد ویندوز متوجه شدم که فایلهایی که روی آنها مشغول کار بودم از بین رفته . آیا امکان بازیابی وجود دارد؟

بله اطلاعات مورد نیاز شما قابل بازیابی است.

12 - من یک هارد EXTERNAL دارم. هارد در حال کار بوده که از روی میز به زمین افتاد.با توجه با اینکه هارددیسک ضربه خورده آیا اطلاعات آن را شما میتوانید بازیابی کنید؟ ( در حال حاضر وقتی هارد را روشن میکنم هیچ صدایی از داخل آن شنیده نمیشود )

بله. به احتمال 80 % اطلاعات شما قابل بازیابی است.

13 - من یک هارد دیسک 500 گیگ Maxtor دارم که حدود 2 ماه است که خریداری کردم. بعد از اینکه کامپیوتر را خاموش کردم دیگر هارد شناسایی نمیشود. هیچ اتفاقی هم مثل ضربه یا نواسانات برق ویا جابجایی هارد پیش نیامده. اطلاعات خیلی مهمی روی این هارد وجود دارد که مربوط به کارهای طراحی میشود. آیا اطلاعات من قابل بازیابی است.

بله. اطلاعات شما قابل بازیابی است . هارد شما جزء هاردهای مشکل دار سری STM3500320AS است.اطلاعات شما بصورت کامل بازیابی میشود.

14 - هارد دیسک من MAXTOR 160 GB است . در حال کار بودم که ویندوز هنگ کرد. ریست کردم اما ویندوز روی LOGO هنگ می کند و BOOT نمی شود. وقتی هارددیسک را به کامپیوتر دیگری که خود آن ویندوز دارد وصل میکنم آن کامیوتر هم هنگ می کند و BOOT نمی شود.من اطلاعات درایو F و E را که NTFS است احتیاج دارم. آیا شما توانایی بازیابی اطلاعات این هارد دیسک را دارید؟

بله. امکان بازیابی از نظر ما وجود دارد. احتمال خرابی فیزیکی در هارد می رود. هارد را به پاور متصل نکنید.بدلیل مشکل سخت افزاری احتمال دارد هد هارد دیسک صدمه ببیند.

15 - هارد دیسک من MAXTOR 120 GB است. شناخته می شود اما بعد از شناخته شدن شروع به صدا می کند. آیا می توانید آن را بازیابی کنید؟

بله . هارد دیسک شما مشکل سخت افزاری پیدا کرده است. اما امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد.

16 - من یک هارد دیسک MAXTOR 250 GB دارم. بعد از نصب ویندوز درایو E هارد دیسک خالی شده است . ( یعنی هیچ اطلاعاتی داخل آن نیست ) ولی از لحاظ حجمی کاملا پر نشان داده می شود. آیا می توانید اطلاعات این هارد دیسک را بازیابی کنید؟

بله . اطلاعات هارد دیسک شما بصورت کامل قابل بازیابی است.

17 - من یک MEMORY 2 GB دارم که برای دوربین عکاسی است. RAM را توسط خود دوربین FORMAT کرده ام. ولی احتیاج به بازیابی اطلاعات آن دارم. با توجه با اینکه مموری با خود دوربین فورمت شده آیا امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد؟

بله . اطلاعات MRMORY شما قابل بازیابی می باشد.

18 - من یک هارد دیسک MAXTOR 80 GB دارم. اطلاعات درایو D آن DELETE کرده بودم. با یک نرم افزار ریکاوری روی خود هارد بازیابی کردم. اما بعد از بازیابی هیجکدام از فایلهای من قابل استفاده نیست. آیا شما می توانید اطلاعات پاک شده هارد دیسک را بازیابی کنید؟

خیر. بدلیل OVERWRITE روی هارد اطلاعات شما قابل بازیابی نیست.