تماس با کلینیک هارد دیسک
تازه های سایت


بازیابی اطلاعات حافظه ی گوشی

در مقالات قبلی در رابطه با نحوه و چگونگی بازیابی اطلاعات لپتاپ و سرورها و علل از دست رفتن اطلاعات در آنها صحبت کرده ایم. اما در این مقاله به سراغ بیشترین دستگاه مورد تقاضای مشتریان برای بازیابی اطلاعات یعنی موبایل و گوشی های هوشمند می پردازیم.
اصلی ترین دلایلی که باعث می شود اطلاعات روی حافظه ی داخلی و جانبی گوشی از دست بروند، اقداماتی سهوی و در اثر اشتباهات تصادفی است. در چنین شرایطی تنها راه حلی که به ذهن خطور می کند ریکاوری اطلاعات است. اما سوال اینجاست: آیا می توان اطلاعات گوشی را ریکاوری و بازیابی کرد یا خیر؟

 

بازیابی اطلاعات حافظه ی گوشی

 

از دست دادن اطلاعات

اشتباهات سهوی: همانطور که در بخش فوق اشاره کردیم اشتباهات سهوی و فرمت کردن های تصادفی بیشترین درصد علل از دست رفتن اطلاعات و فایل ها است. اما دلایلی دیگری وجود دارد که با وجود اینکه احتمال رخ داد آن، درصد کمتری است؛ با این وجود غیر قابل چشم پوشی نیست.


مشکلات نرم افزاری: یکی دیگر از دلایل از دست دادن اطلاعات در گوشی های اندوریدی مشکلات نرم افزاری است ممکن است منجر به پاک شدن یا تخریب بخشی از اطلاعات گردد.


مشکلات سخت افزاری: مشکلات سخت افزاری و نقص فنی دلیل دیگری برای پاک شده اطلاعات هستند. معمولا در گوشی های هوشمند برای افزایش حجم ذخیره سازی اطلاعات از دستگاه های جانبی و دستگاه های ذخیره سازی ثانویه استفاده می شود. کارت حافظه میکرو در حجم های مختلف بهترین انتخاب برای ذخیره سازی فایل ها در گوشی ها هستند. بروز مشکل و نقص فنی در همین میکرو کارت ها باعث از دست دادن تمام یا بخشی از اطلاعات ذخیره شده بر روی آن می شود.


ویروس ها: حملات ویروسی بیشترین ضربه را به اطلاعات وارد می سازد و با حذف آنها شما را در دردسر بزرگی قرار می دهند. معمولا توصیه های امنیتی برای جلوگیری از همین گونه حوادث است. باز نکردن لینک های ناشناس و مشکوک، استفاده از آنتی ویروس های قوی و لایسنس دار از روش های جلوگیری از ویروسی شده گوشی های هوشمند هستند.

 

 

بازیابی و ریکاوری

حال وقت پاسخ دادن به سوال " آیا امکان بازیابی اطلاعات حافظه موبایل وجود دارد؟ " بله ! به صراحت می توان گفت بله، در بیشتر مواقع امکان پذیر است اما نحوه ی بازیابی و سپردن اینکار به افراد متخصص درصد احتمال بازیابی را به مراتب بیشتر می کند. 

 

مراکز حرفه ای بازیابی اطلاعات

دانش فنی و تخصصی و استفاده از ابزار و دستگاه های ویژه در این راستا بسیار موثر است. مجموعه های حرفه ای که در این زمینه فعالیت می کنند و تخصص دارند با بررسی علت از بین رفتن اطلاعات و استفاده از ابزارهای مخصوصی اطلاعات را بازگردانی می کنند.
در بسیاری از مواقع نرک افزارها و اپلیکشین ها نمی توانند اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنند و همچنین باعث آسیب زدن بیشتر به حافظه شود و احتمال بازیابی را به صفر درصد نزدیک کند. همچنین در صورت بازیابی ممکن است فایل ها ناقص و تخریب شده بازگردانی شوند از این رو توصیه می شود اگر اطلاعات شما مهم و باارزش است به مراکز حرفه ای مراجعه کنید. نرم افزارها و افراد بی تجربه احتمال بازگردانی اطلاعات را کمتر می کنند پس برسر اطلاعات خود ریسک نکنید.

 

بازیابی به وسیله ی اپلیکیشن ها

اپلیکیشن های مفیدی به صورت رایگان وجود دارند که به کمک آنها اطلاعات گوشی بازگردانی می شود. برنامه ی Easeus Data Recovery یک برنامه ای کاملا رایگان و به راحتی در دسترس است که با آن می توان انواع حافظه و دیسک سخت را بازیابی کرد. مهم نیست چه روشی موجب از بین رفتن اطلاعات شما شده باشد؛ به وسیله ی این برنامه می توان اطلاعات را بازیابی کرد.

 

 

 

مجموعه ی بازیابی اطلاعات هارد دیسک و سرور " کلینیک هارد دیسک "