تماس با کلینیک هارد دیسک
تازه های سایت


اولین کار بعد از خرابی سرور

همیشه در تمام مقالات اینترنتی زمانی که بحث از خرابی سرور پیش می آید از چگونگی بازگردانی اطلاعات و درصد احتمال بازگردانی صحبت می شود. حال دیگر همه می دانیم در صورتی که سرور دچار خرابی و مشکل شد و اطلاعات خود را از دست داد به مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه نماییم.
اما نکته ای که ما در این پست به بررسی آن می پردازیم این است که در زمانی که متوجه خرابی سرور شدیم چه کنیم؟ درست ترین کار چیست؟ و چه کاری باعث می شود تا به فایل ها بیش از این آسیب نرسد؟

 

اولین کار بعد از خرابی سرور

 

اولین کاری که بعد از خرابی سرور باید کنیم

خیلی ساده است. خاموشش کنید! به همین راحتی. در غیر اینصورت داده ها و فایل ها آسیب های بیشتری می بینند و امکان بازیابی اطلاعات سرور کم و کمتر می شود. زمانی که حس کردید سرور از کار افتاده بر استرس خود غلبه کنید و نگران نباشید. می توان با تصمیم گیری درست از بحران پیش رو به راحتی عبور کرد. به سراغ دکمه ی خاموشی سرور بروید و آن را خاموش کنید. از قطع ناگهانی برق بپرهیزید و ابدا دوشاخه را به یکباره و در زمان روشن بودن سرور از پریز نکشید. قطع ناگهانی برق آسیب های شدیدی به فایل های ذخیره شده در سرور می رساند.
با خاموش کردن صحیح سرور احتمال بازگردانی 100 درصد اطلاعات بیشتر و بیشتر می شود؛ پروسه بازیابی را سهل می کند و در نتیجه از هزینه ها به طور چشمگیری می کاهد.
پس از خاموش کردن سرور به فکر روشن کردن دوباره ی آن نباشید تا وضعیت را چک کنید. تنظیمات را تغیر ندهید چرا که موجب بازنویسی داده ها (Overwrite)بر روی داده های پیشین می شود. همچنین فرآیند بازیابی را به افراد مبتدی و غیر متخصص نسپارید. روند بازیابی اطلاعات فعالیتی حساس و پیچیده است و سرورها بسیار حساس که آزمون و خطا بر روی آن تنها احتمال بازیابی را کاهش می دهد و چه بسا باعث از کار افتادن کلی سرور گردد.
بهتر است بلافاصله بعد از اینکه سرور دچار مشکل شد آن را به دست متخصصین هارد کلینیک برسانید. در این مرحله متخصصین کارآزموده ما علت بروز مشکل را بررسی کرده و براساس آن راه حلی مناسب اتخاذ می نمایند. مشکلات خرابی سرور می تواند ناشی از آسیب فیزیکی، نرم افزاری و یا هردو باشد.

 

چالش سرورها

از دست دادن اطلاعات و خرابی سرور از چالش های پیش روی سرورهاست. این مشکلی است که امکان حل آن از دست بزرگترین کمپانی های تولید سرور و هارد دیسک نیز خارج است. البته به این منظور نیست که کمپانی ها دست روی دست گذاشته اند و به دنبال هیچ راه حلی نبوده اند. این شرکت ها همواره در تلاش اند محصولات تولیدی خود را در بالاترین میزان طول عمر و پایداری به بازار عرضه کنند.
با توجه به این موضوع که خرابی و از کار افتادن سرورها (که محل ذخیره سازی و نگه داری اطلاعات مهم سازمانی هستند.)چالشی برای آنها است؛ به صاحبان مشاغل، مدیران و کارشناسان مربوطه توصیه می گردد که با استفاده از روش بکاپ گیری دوره ای از اطلاعات خود در مواقع بحرانی حفاظت کنند. داشتن بکاپ از هزینه های ناشی از بازیابی اطلاعات می کاهد و با جایگزینی در لحظه ی اطلاعات، هیچ وقفه ای در عملکرد کل سیستم سازمانی ایجاد نمی شود.

 

 

 

 

مجموعه ی بازیابی اطلاعات هارد دیسک و سرور " کلینیک هارد دیسک "