تماس با کلینیک هارد دیسک
تازه های سایت


هزینه ی بازیابی اطلاعات

بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد و سرور فرآیندی تخصصی است که توسط مراکز حرفه ای و معتبر بازیابی صورت می گیرد. در مقالات پیشین در رابطه با جزئیات اینکار صحبت کرده ایم اما نکته ای که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت هزینه هایی است که بازیابی اطلاعات به دنبال دارد. قیمت بازیابی به عوامل متعددی بستگی دارد اما پیش از اقدام به بازیابی باید بررسی کرد که اطلاعات از دست رفته به چه میزان اهمیت دارند و آیا ارزش صرف هزینه دارد یا خیر.
اما در خصوص هزینه، این مبلغ به عوامل مختلفی بستگی دارد و نحوه ی محاسبه ی آن در مراکز مختلف، گوناگون است. به طور مثال در برخی مراکز هزینه براساس میزان گیگ اطلاعات بازیابی شده است و در مرکزی دیگر براساس یک نرخ ثابت و از پیش تعیین شده و یا عده ای براساس مدت زمانی که صرف اینکار کرده اند را برای هزینه در نظر می گیرند. البته نباید فراموش کرد که افراد سواستفاده گر که بویی از انسانیت نبرده اند نیز در این صنف ورود پیدا کرده اند که از میزان نگرانی و اهمیت اطلاعات از دست رفته برای مشتری سواستفاده می کنند و هزینه هایی غیرمعقول و غیرمنصفانه برای مشتری تعیین می کنند.


اما هزینه ها در مرکز کلینیک هارد دیسک چگونه بررسی می شود؟
مرکز حرفه ای ما متشکل از مهندسین و کارشناسان باتجربه و کاربلد کیفیتی عالی همراه با قیمتی مناسب ارائه می نماید. تعیین هزینه ها در این مرکز عوامل مختلفی نیاز دارد و این عوامل را در ادامه ی این مطلب به طور کل تشریح خواهیم کرد.

 

هزینه بازیابی اطلاعات

 

عوامل موثر در هزینه ریکاوری اطلاعات

اما عواملی که تعیین کننده قیمت بازیابی اطلاعات است شامل:

-    اولین نکته ای که در بازیابی باید مورد توجه قرار گیرد قطعه و دستگاهی است که نیاز به بازیابی داده ها و اطلاعات دارد. ممکن است این دستگاه می تواند هارد دیسک های خانگی و یا هارد دیسک های سرور، فلش مموری، حافظه های دوربین دیجیتال، دوربین مدار بسته، بازیابی اطلاعات گوشی و... باشد.
-    قیمت بستگی به نوع هارد و برند آن دارد. به طور مثال هاردهای اینترنال و اکسترنال در نحوه ی بازیابی و متد کار متفاوت اند.
-    بستگی به حجم هارد دارد به طور مثال هزینه ی بازیابی یک هارد 16 گیگ در مقایسه با هارد 1 ترابایت متفاوت است.
-    بستگی به نوع خرابی و علت از دست رفتن اطلاعات دارد.
-    وابسته به مدت زمانی دارد که جهت بازیابی صرف گردیده است.
-    گاهی در فرآیند بازیابی نیاز به قطعاتی دارد تا هارد ترمیم شود در این صورت هزینه ی قطعه ی مصرفی نیز در هزینه ی نهایی موثر است. این قطعه ممکن است در مجموعه موجود باشد و فقط هزینه ی قطعه اضافه شود اما در مواردی ممکن است قطعه در بازار داخل و یا خارج در دسترس باشد و هزینه های پست نیز دخیل می شود.
-    و عوامل دیگری که در شرایط مختلفی رخ میدهد.

با توجه به موارد فوق تخمین هزینه به خصوص بدون بررسی و مراجعه ی حضوری و طی تماس تلفنی امکان پذیر نیست و باید این موارد دخیل گردد تا هزینه ی دقیق اعلام شود.
لازم به ذکر است که در برخی موارد نیز ایرادات قطعه در بررسی اولیه مشخص نمی شود و در زمان کار ایرادات دیگر نمایان می شود از این رو تشخیص ایراد و خرابی هارد از ارکان اساسی در تعیین هزینه هاست.

این مرکز به طور کلی در ابتدا پس از تشخیص علت خرابی و بررسی عوامل فوق مبلغی حدودی از مینیمم و ماکزیمم را به مشتری اطلاع می دهد تا فرد بررسی کند که آیا اطلاعات از دست رفته ارزش صرف هزینه ای حتی مبلغ 20 هزار تومان را دارد یا خیر.