تماس با کلینیک هارد دیسک
تازه های سایت


هارد سیگیت

هارد دیسک سیگیت

کمپانی آمریکایی سیگیت، تولیده کننده ی تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات است که به عنوان بزرگترین تولیده کننده ی هارد دیسک (Hard Disk)در جهان شناخته شده است.

موسس این کمپانی آلن شوگرت کار خود را در سال 1979  تحت عنوان شوگرت تکنولوژی شروع کرد. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت خوشنام در شهر دوبلین ایرلند و بخش اجرایی آن واقع در کالیفرنیا است.

همانطور که گفتیم؛ این شرکت به تولید هارد دیسک های خود معروف شده است. هارد های تولیدی در این مجموعه دو دسته ی اینترنال (Internal - داخلی ) و اکسترنال (External خارجی ) تقسیم می شوند؛ که هریک برای اهداف و مصارف گوناگونی طراحی، تولید و روانه ی بازار شده اند.

بازیابی اطلاعات هارد، هیچ گونه ارتباطی با نوع هارد (Internal External /) ندارد و در صورت از بین رفتن اطلاعات هر یک، متخصصین در زمینه ی بازیابی می توانند در اسرع وقت فایل های از دست رفته را بازگردانی کنند.

 

هارد سیگیت

 

Internal: تمامی هارد های اینترنال تولیده شده در این کمپانی، بهترین در ذخیره سازی اطلاعات، کارایی بالا همراه با طول عمر زیاد، سرعت ذخیره و بازیابی اطلاعات ایده آل، دارند. اگر علاقه مند به حوزه ی  It باشید قطعا خواهید دانست که هارد های اینترنال جهت تعبیه در کیس برای PC های شخصی و همچنین لپتاپ ها طراحی شده اند. این هارد ها قابلیت جابجایی ندارند و نمی توان اتصال آنها را قطع و وصل نمود. در واقع هاردهای داخلی یک عضو ضروری در پیکره ی یک لپتاپ و یا کامپیوتر شخصی است.

سری Barracuda: هد 3.5 اینچی، رابط پرسرعت SATA III، سرعت انتقال 6 گیگابیت بر ثانیه (bps)، سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه (rpm)و حافظه ی کش 16، 32، 64، 128 دارد و برای ذخیره سازی اطلاعات از ذخیره سازی عمودی به جای افقی استفاده می کند. ظرفیت های ارائه شده در این سری از 1 تا 10 ترابایت را پوشش می دهد.

سری Surveillance: طراحی اختصاصی جهت استفاده در سیستم های نظارتی و دوربین مداربسته. سیگیت در این هارد بهترین سطح از کیفیت را به نمایش گذاشته است. این هارد بدون وقفه هر روز هفته توانایی ذخیره سازی حجم بالایی از تصاویر ضبط شده توسط دوربین های نظارتی را دارد.

سری NAS: بی دلیل این شرکت به بزرگترین تولیده کننده ی هارد دیسک در جهان تبدیل نشده است. خلاقیت و پیشگام بودن در عرضه ی محصولات یکی از دلایل موفقیت این کمپانی است. هاردهای سری NAS همانطور که از نامش پیدا است برای ذخیره سازی اطلاعات درون NAS (ذخیره سازی تحت شبکه NAS)طراحی و ارائه شده اند.

سری Constellation: هد 3.5 اینچی، رابط پرسرعت SATA III، سرعت انتقال 6 گیگابیت بر ثانیه (bps)، سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه (rpm)

سری Terascale: گردهمآوری مجموعه ای از بهترین ویژگی ها همراه با هزینه ای مناسب. این شرکت ادعا می کند: پایین ترین هزینه به ازای هر گیگ حجم، سرعت بالا و توان مصرفی پایین، کارایی طولانی مدت و بی وقفه از ویژگی های برجسته در این محصول است. ظرفیت های ارائه شده در این سری: 2، 3، 4 ترابایت است.

 

 

External: هارد های اکسترنال به دو دسته ی Portable و Desktop دسته بندی می شوند. در نوع Portable همانطور که از نام آنها مشخص است؛ قابل جابجایی نیستند و در ابعاد کوچک برای تسهیل در حمل و نقل تولید و عرضه شده اند. هارد اکسترنال Desktop در ابعاد بزرگتر و البته برای اهداف بزرگتری تولید شده اند. وزن بیشتر و از همه مهمتر ظرفیت ارائه شده ی بالاتر این دسته از هارد را متمایز از دیگرهاردها برای استفاده های معمول می کند. هارد دسکتاپ کمتر توسط کاربران معمولی استفاده می شود؛ و معمولا جهت ذخیره سازی اطلاعات حجیم و پشتیبان گیری توسط سازمان های بزرگ استفاده می شود.

هارد های اکسترنال سیگیت، علاوه بر کارایی، سرعت، طول عمر، حجم بالا، ظاهری منحصر به فرد و شیک و کاربرپسند دارد.

 

 

 

مجموعه ی بازیابی اطلاعات هارد دیسک و سرور " کلینیک هارد دیسک "